Çeviri Yaparak Para Kazanın – 2018

Çeviri yaparak para kazanmak mümkün.

Eğer iyi derecede yabancı dil bilginiz varsa birçok site aracılığıyla çeviri işleri alabilir ve hatırı sayılı paralar kazanabilirsiniz.

Yurtdışında birçok çeviri siteleri mevcut. Bunlardan özellikle onehourtranslation.com adlı site 2008 yılından beri faaliyette ve dünya genelinde 20.000 civarı profesyonel ve sertifikalı çevirmenleri ile müşterilerine hizmet veriyor.

Sizinde diploma, sertifika ve yeterlilik belgesi gibi yabancı dil düzeyinizi kanıtlayan belgeniz varsa bu  ve benzeri çeviri sitelerine başvurabilir ve ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Örneğin onehourtranslation.com sitesi müşterilerinden aldığı kazancın yaklaşık % 55-60’ını çevirmenlerine veriyor. Bu sitelerde sertifikasız onay almanız zor ama “sertifikam olmasa da iyi bir çevirmenim” diyorsanız yine sosyal çevrenizde veya internet üzerinden çeviri işleri alabilirsiniz.

Ortalama 1000 kelimeyi 9 TL civarında çeviren yerli siteler olduğunu düşünürseniz bu fiyatlara yakın çalışmanız size rekabet gücü sağlayacaktır.

Çevirmenler için bir diğer alternatif de bizim sitemiz.

Tanıtım yazısı veya reklam karşılığında bizimle çalışabilirsiniz.

Türkiye’nin En Büyük Sağlık Sitelerinden olan doktorix.com, artık özgün yazılarını yurtdışındaki okurlara da ulaştırmak için yazılarını ingilizceye de çevirme kararı aldı.

Yaklaşık 6 ay sürmesi planlanan bu proses için “Türkçe’den İngilizce’ye” grammer ve bütünlük açısından eksiksize yakın çeviri yapabilecek tüm okuyucularımıza kapılarımızı açıyoruz.

Sitemizde çeviri yapmak isteyen okuyucularımız aşağıdaki “şartlar ve işleyiş” bölümünü okuduktan sonra dilerlerse bize başvurabilirler.

Şartlar ve İşleyiş:

1- Çeviri sadece “Türkçe’den İngilizce’ye” yapılacaktır.

2- Çeviri yapmak isteyen okuyucularımızdan gelecek istekler editörlerimiz tarafından incelenecek ve “15 satırlık bir deneme yazısı” gönderilerek sizden ingilizceye çevirmeniz istenecek.

3- Test çeviriniz olumlu bulunursa çevirmenimiz olacaksınız ve bildirdiğiniz mail adresine çevireceğiniz yazılar gönderilecek.

4- Maksimum “3 gün içinde” çeviriyi bitirmiş olmanız gerekmektedir.

5- Çeviri bitince çevirilen metni tekrar bize mail atacaksınız.

6- Editörlermizce onay verildiğinde çeviriniz kabul edilecek ve 30.000 kelime çeviri sonrasında ana sayfamızda ve tüm yazılarımızda 1 ay yayınlanacak 1 adet 300 X 250 banner reklam ve 1 adet tanıtım yazısı hakkı kazanacaksınız.

 

 

Çevirmenimiz olmak için hemen aşağıdaki formu doldurun.

 

 

 

 

Yorum Yaz - Soru Sor