Çeviri Yaparak Para Kazanın – 2018

Çeviri yaparak para kazanmanız mümkün.

Önce Yurtdışı Siteleri ile çalışmak isteyenler varsa 3 site örneği verelim.

Eğer iyi derecede yabancı dil bilginiz varsa bazı siteler aracılığıyla çeviri işleri alabilir ve para kazanabilirsiniz.

Yurtdışında birçok çeviri siteleri mevcut. Bunlardan özellikle onehourtranslation.com adlı site 2008 yılından beri faaliyette ve dünya genelinde 20.000 civarı profesyonel ve sertifikalı çevirmenleri ile müşterilerine hizmet veriyor.

Sizinde diploma, sertifika ve yeterlilik belgesi gibi yabancı dil düzeyinizi kanıtlayan belgeniz varsa bu ve benzeri çeviri sitelerine başvurabilir ve para kazanabilirsiniz.

onehourtranslation.com sitesi müşterilerinden aldığı kazancın yaklaşık % 55-60’ını çevirmenlerine veriyor. Bununla beraber bu sitede sertifikasız onay almanız çok zor.

 

Dünya’ca ünlü Translate.com ile herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda çeviri yapabiliyorsunuz. İstediğiniz kadar çeviri yapabiliyorsunuz yani sınır yok, adamların elinde ne kadar iş varsa ve siz kaparsanız çeviriye başlayabiliyorsunuz.

Çok büyük firmalarla da çalışan sitede iş çok, blog makalelerini, sosyal medya mesajlarını, destek sorgularını ve daha birçok yazıyı çevirebilirsiniz.

Sitenin iyi taraflarından biri de sertifika falan istememesi, herkesin iş alma şansı var. Size uygulanacak 4 adet paragraf çeviri testini geçerseniz kabul ediliyorsunuz. Zaten bu testi de geçemeyeneler çeviri işleri ile uğraşmasınlar.

Site ayrıca çevirilere iyi para ödüyor. Bununla beraber sadece Paypal® hesabına aktarım yapıyorlar. Dolayısıyla Türkiye’de iseniz para almanız şu an için mümkün değil, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için ideal.

Buradan üye olabilirsiniz.

Size önereceğimiz son site ise yine ünlü bir site olan Lingosaur.com

Sitenin yaklaşık 50.000 çevirmeni mevcut. Ödemeleri Paypal ile yapıyor ama isterseniz partner site yardımıyla banka hesabınıza da yolluyor.

Üye olduktan sonra size test metinleri gönderiyor. Çeviriniz onaylanırsa kabul ediliyorsunuz ve size çeviri işleri gönderiyorlar. Çevirileri yaptıktan sonra yüklüyorsunuz, müşterileri kabul ederse size ödeme yapıyorlar.

Ödemeleri iyi ama sitede seviyenize göre ücret alıyorsunuz, yani iyi bir çeviri yeteneğinizin olması nerdeyse şart.

Buradan üye olabilirsiniz.

Gelelim bize;

Doktorix.com olarak size göndereceğimiz “İngilizce metinleri Türkçe’ye çevirerek” para kazanabilirsiniz. Bu yöntemle son derece esnek ve yurtdışı siteleri gibi “düşük onay alma ihtimali” ve “uzun süren para havale süreleri” olmadan, rahat bir şekilde para kazanabilirsiniz.

# Önemli Not:

Yeterli sayıda çevirmen başvurusu olduğundan çevirmenlik başvurularını bir daha ki döneme kadar artık alamıyoruz.

İlginize teşekkür ederiz…

 

 

Bir Cevap Yazın

error: Oops. iceriklerimiz okuman icindir, kopyalaman icin degil !
%d blogcu bunu beğendi: