Diş Ağrısı İçin Kullanılan Arveles İlacı Nedir, Kimler Kullanamaz ?

Katlanılması zor, insanı son derece rahatsız eden şikâyetler arasında yer alan Diş Ağrısı gibi güçlü ağrılarda bile etkili olan Arveles Nedir, nasıl yan etkileri vardır, hangi durumlarda kullanımı sakınca yaratır ?.

Bu ilacı kullanmayı düşünüyorsanız, bu soruların hepsinin cevabını bu yazımızda bularak ilacı daha bilinçli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Arveles’in Diğer Kullanımları Nelerdir ?

Hava sıcaklığı gün geçtikçe artarken iç ortamlarda klima vb. araçların kullanımının artması, elektronik aletler, kronik rahatsızlıklar gibi birçok nedenle hissedilebilen ağrıların uzun sürmesi halinde sıkıntı verici olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bu nedenle migren, baş ağrısı, diş ağrısı gibi şiddetli ağrılar için Arveles ağrı kesici kullanımı sıklıkla tercih ediliyor.

Eczanelerden reçetesiz temin edilebilen bu ilaç 25 mg’lık 20-30 tabletlik ambalajla satılıyor. Üstelik satış fiyatı yalnızca 10.08 TL.

Ağrı kesici özelliği, herhangi bir ağrı hissinin başlaması ile alındığı zaman etkili ve hızlı bir şekilde şikâyeti ortadan kaldırıyor. Ancak unutulmaması gereken bu ilacın tedavi edici değil, kısa süreli çözüm olarak kullanılması gerektiğidir.

Diş ağrınız, baş ağrınız ya da Migren‘iniz hafif hafif kendini hissettiriyor ve siz her hissettiğinizde bu ilacı alıyorsunuz. Ancak bunu günler boyunca geçmeyip, kendini sık sık tekrarlayan bir ağrı için kullanırsanız hem bir süre sonra etkisini göremeyecek, hem de Alışkanlık kazanacaksınız.

Bu nedenle böyle şiddetli ağrılarınızın Arveles’in etkisinin geçmesiyle tekrarlaması, günler boyunca geçmemesi, strese ya da günlük koşullara bağlı bir ağrıdan çok farklı olabilir. Böyle durumlarda en fazla 3 gün içerisinde doktora gitmek daha doğru bir çözüm oluyor.

Arveles’in etkili olduğu diğer ağrı çeşitleri arasında Ağrılı Adet dönemleri, ameliyat sonrası, kas ve iskelet sistemi ile iltihaplı eklem ağrıları ve operasyon sonrası ağrılar yer alıyor.

Diğer ağrı kesiciler gibi, Arveles de Regl döneminde kullanıldığında Regl kesici özelliğiyle biliniyor. Ancak bu durum kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Bu nedenle dayanılmaz ağrılarınız varsa bu ilacı alıp, kendiniz gözlem yapmanız daha doğru olacaktır.

 

 

Arveles’in Yan Etkileri Neler ?

Sadece yarım saat içinde kişiyi bu ağrılardan kurtaran Arveles güçlü bir ağrı kesici olduğu için kullanım dozuna dikkat etmek gerekiyor.

Arveles ağrı kesiciyi günde birden fazla kullanmanız gerekiyorsa, iki doz arasında mutlaka 8 saat geçmesini beklemelisiniz. Aksi halde mide bulantısı, kusma, hazımsızlık, ishal, karın ağrısı, ateş ve titreme, ağız kuruluğu, keyifsizlik hissi gibi yan etkilere maruz kalabilirsiniz!

Herhangi bir ilacı kullanmadan önce, geçmişteki rahatsızlıklar veya devamlı kullandığınız ilaçlar ile kullanıldığında olumsuz bir etki gözlemlememek için öncelikle ilacın prospektüs’ü dikkatlice okumalısınız. Böylece yan etki ve alerjik durumların baştan engellenmesi mümkün olur.

Şiddetli bir ağrı için Arveles kullanıldığında, birçok ağrı kesici ilaç gibi daha iyi etki görebilmek için aç karnına alınması öneriliyor.

Bunun yanı sıra Arveles’in Hamilelik ve Emzirme döneminde kullanılması önerilmiyor.

Bu dönemlerde ağrı şikâyetleri için bilinçsiz ilaç almak yerine, kesinlikle Doktora danışmanız gerekiyor !