Elma Sirkesi Zayıflatır mı ?

Sirke ve özellikle Elma Sirkesi zayıflatır mı ?. Bu ve benzeri ürünler (Limon, acı Çehre, Biber..) artık zayıflayamayan insanların bir umut başvurduğu alternatif seçenekler.

Günümüz obezite çağı olduğundan ve stresli çalışma hayatı, bozulmuş gıda kaynakları, fast food alışkanlıkları ve unutulmuş spor veya hareket etme alışkanlığı nedeniyle artık zayıflamak hakikaten ZOR.

Kilo alma ve verememenin Bilimsel nedenlerini çok iyi bilsekte (artmış bazal Kortizol sekresyonu, İnsülin rezistansı, Çinko eksikliği, Hipotiroidi veya Tiroid hormonlarına rezistans, Glisemik indeksi yüksek ve genetiği değiştirilmiş gıdalar, hareket eksikliği, Leptin direnci vs..) zayıflamanın artık zor olduğunu size rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu yazımızda klasik olan spor yap, az ye yağlı gıda tüketme, fast food’dan kaçın orderları vermeden direkt olarak işin kolayına kaçma araçlarından biri olan Elma Sirkesinin zayıflamadaki rolünü anlatmaya çalışacağız…

Elma Sirkesi, koruyucu ve tedavi edici bir önlem olarak pek çok kişi tarafından kullanılan yarı doğal bir ilaçtır. Diyet Dünyasında önemli bir yere sahiptir – Bilimsel çalışmaların yanı sıra pratik deneyimler, Elma Sirkesinin  kilo vermenize yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Elma Sirkesinin kilo vermeye nasıl yardımcı olduğuna ilişkin en ilginç çalışma 2009’da yayınlandı. Bioscience, Biotechnology and Biochemistry dergisi, 3 ay boyunca 2 yemek kaşığı Sirke içmeyle vücut ağırlığı, karın yağları, Bel çevresi ve Trigliserid’lerde önemli oranda azalmanın olduğu bir çalışma yayınladı.

Sirke Nasıl Kilo Verdirir ?

Elma Sirkesi ezilmiş Elmalardan yapılır, daha sonra damıtılır ve fermente edilir. Sonuçta Asetik asidi yüksek bir sıvı oluşur.

Sirke iştah bastırıcı olarak işlev görür. Elma Sirkesi doyum hissi üreterek daha az yemenizi sağlar.

Elma Sirkesi ayrıca kan şekeri seviyelerini kontrol eder. Elma Sirkesi kontrolsüz şeker yükselmelerini önler, böylece yemekler arasında artmış acıkma hissiniz de kaybolur ve yalnızca vücudunuz ihtiyacı olduğunda yemek yersiniz.

Bol Sirke tüketenlerde yemekten 90 dakika sonra bile devam eden tokluk hissi oluşur.

Elma Sirkesi yağ birikimini de engeller. Metabolizmayı uyarır ve daha hızlı yağ yakmanıza imkân tanır. Metabolizmanızı hızlandıran ve vücut yağının yakılma hızını arttıran birçok organik asit ve enzim içerir.

Elma Sirkesi  İnsülin salgısını düzenler. İnsülin, yağ depolamasına neden olur. Bu hormon, kan şekeri seviyeleri ile yakından bağlantılıdır ve salgısı, Tip 2 Diyabet’ten muzdarip insanlarda yetersiz veya etkisizdir.

Bilim adamları, sirkenin bazı Diyabetik ilaçlara benzer şekilde çalışabileceğini ve Diyabet kontrolünde bir potansiyele sahip olabileceğini bulmuşlardır.

Elma Sirkesi vücudumuzu toksinlerden arındırır. Sindirim ve metabolizma dahil süreçlerde vücutta birçok toksin oluşur. Sirkedeki bol çözünmeyen lif, toksinlerin emilmesini ve Bağırsak hareketlerinin artmasını sağlar ve toksinler atılır.

Kilo Vermek İçin Sirke Nasıl Kullanılır ?

Kilo vermek ve faydalarından maksimum yararlanmak için Elma Sirkesi kullanırken işlenmemiş ve doğal Sirke alın. Marketlerdeki Sirke Asetik asitten ibaret olduğundan genelde sizi bol bol Ülser yapar, faydası azdır.

Pastörize edilmemiş, filtre edilmemiş ve organik olan herhangi bir Elma Sirkesi kilo verme için kullanılabilir.

Bir fincan suya 1 çay kaşığı Elma Sirkesi ekleyerek başlayın ve günde bir kez için. Ardından servis başına Sirke miktarını ve içme sıklığını artırın.

Sirke ve kilo verme üzerine yapılan araştırmalara göre, bir bardak suyla karıştırılan  2 yemek kaşığı Sirkeyi her gün tüketmelisiniz.

Elma Sirkesi çok asidikdir, bu nedenle Diş, Boğaz ve Midenizi korumak için sulandırmalısınız.

Elma Sirkesi, özellikle çorbalarda çok iyi gider. Bardakta içemezseniz çorbalara bol bol katın. Salatalara Zeytinyağı ile beraber bol bol koyun.

Metabolizmayı başlatmak, doygunluk duygusunu vermesi için, sindirimi iyileştirmek ve kilo vermek için yemekten yaklaşık bir saat önce için. Midenizde herhangi bir yanma hissederseniz, miktarını azaltabilir veya tokken içebilirsiniz.

Sirkenin Zararları Var mı ?

Elma Sirkesi genellikle güvenlidir. Bununla birlikte, tüm doğal ilaçlar ve geleneksel tedavilerde olduğu gibi, almanız gereken bazı önlemler vardır.

Çok fazla Sirke, düşük Potasyum düzeylerine neden olabilir ve Osteoporoz riskini artırır. Bununla birlikte, bu yaklaşık 8 bardak Sirke içenlerde görülür.

Sirke gibi asidik gıdalar Diş minesini zayıflatabilir. Bunun olmasını önlemek için, bir bardak seyreltilmiş Sirkeyi içtikten sonra ağzınızı bir bardak su ile çalkalayın. Sirkeden hemen sonra Dişlerinizi  fırçalamayın.

Sirke, Diüretik, Laksatif, Kalp ve Diyabet ilaçları gibi diğer ilaçlarla etkileşime girebilir. Eğer düzenli olarak bu ilaçları alıyorsanız, Sirkeyi düzenli olarak içmeden önce Doktorunuza danışın.

Sirkeye Bal Eklenmesi Gerekir mi ?

Lezzetini arttırmak için Sirkenize biraz Bal ekleyebilirsiniz. Bal ve Sirke kombinasyonu, Balın da faydaları eklendiğinden daha iyi olur ama fazla eklemeyin.

Sirkenin Diğer Faydaları Nelerdir ?

Elma Sirkesi  aynı zamanda Anti-Mikrobik özelliklere sahiptir.

Diyabet, Yüksek tansiyon, Kalp sağlığı, Yüksek Kolesterol, Serbest Radikal hasarı, Sindirim, Asit Reflüsü için yardımcı olabilir ve Böbrek taşlarının tedavisinde bile yararlıdır.

Kilo Vermek için Sirke Yeter mi ?

Elma Sirkesi ile hızlı kilo verilmeyecektir. Değişiklikler aşamalı, ancak kalıcı olacaktır. Sabırsızlanmayın ve biraz zaman tanıyın.

Ne kadar hızlı kilo aldığınız egzersiz, beslenme, stres ve genetik faktörler gibi diğer faktörlere de bağlıdır. En iyi ve en hızlı etkileri elde etmek için, bu doğal ürünü ağırlık kaybetmek için kullanılan diğer tekniklerle birleştirmeniz gerekir; böylece Sirke fonksiyonu yaşam tarzı değişiklikleri ile desteklenir.

Öncelikle, sağlıksız yağlardan, işlenmiş gıdalardan ve fast food’dan kaçının.

Haftada 5 kere biraz ılımlı Egzersiz yaparsanız metabolizmanıza yardımcı olacak ve metabolizma hızınızı artıracaksınız. En azından her gün 20 ila 40 dakika yürüyün.

Potasyum açısından zengin yiyecekleri (Muz, Patates, Avokado ve Ispanak) bol tüketin. Potasyum  stres seviyenizi ve kan basıncınızı düşürür.

Şeker alımını azaltın, özellikle rafine şekerlerden uzak durun.