Elma Sirkesi Zayıflatır mı ?

Elma Sirkesi zayıflatır mı ?. Bu ve benzeri ürünler (Limon, acı Çehre, Biber..) artık zayıflayamayan insanların bir umut başvurduğu alternatif seçenekler.

Elma Sirkesi, koruyucu ve tedavi edici bir önlem olarak pek çok kişi tarafından kullanılan yarı doğal bir ilaçtır.

Bilimsel çalışmaların yanı sıra pratik deneyimler, Elma Sirkesinin  kilo vermenize yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Elma Sirkesinin kilo vermeye nasıl yardımcı olduğuna ilişkin en ilginç çalışma 2009’da yayınlandı. Bioscience, Biotechnology and Biochemistry dergisi, 3 ay boyunca 2 yemek kaşığı Sirke içmeyle vücut ağırlığı, karın yağları, Bel çevresi ve Trigliserid’lerde önemli oranda azalmanın olduğu bir çalışma yayınladı.

Sirke Nasıl Kilo Verdirir ?

Elma Sirkesi ezilmiş Elmalardan yapılır, daha sonra damıtılır ve fermente edilir. Sonuçta Asetik asidi yüksek bir sıvı oluşur.

Sirke iştah bastırıcı olarak işlev görür. Elma Sirkesi doyum hissi üreterek daha az yemenizi sağlar.

Elma Sirkesi ayrıca kan şekeri seviyelerini kontrol eder. Elma Sirkesi kontrolsüz şeker yükselmelerini önler, böylece yemekler arasında artmış acıkma hissiniz de kaybolur ve yalnızca vücudunuz ihtiyacı olduğunda yemek yersiniz.

Bol Sirke tüketenlerde yemekten 90 dakika sonra bile devam eden tokluk hissi oluşur.

Elma Sirkesi yağ birikimini de engeller. Metabolizmayı uyarır ve daha hızlı yağ yakmanıza imkân tanır. Metabolizmanızı hızlandıran ve vücut yağının yakılma hızını arttıran birçok organik asit ve enzim içerir.

Elma Sirkesi  İnsülin salgısını düzenler. İnsülin, yağ depolamasına neden olur. Bu hormon, kan şekeri seviyeleri ile yakından bağlantılıdır ve salgısı, Tip 2 Diyabet’ten muzdarip insanlarda yetersiz veya etkisizdir.

Bilim adamları, sirkenin bazı Diyabetik ilaçlara benzer şekilde çalışabileceğini ve Diyabet kontrolünde bir potansiyele sahip olabileceğini bulmuşlardır.

Elma Sirkesi vücudumuzu toksinlerden arındırır. Sindirim ve metabolizma dahil süreçlerde vücutta birçok toksin oluşur. Sirkedeki bol çözünmeyen lif, toksinlerin emilmesini ve Bağırsak hareketlerinin artmasını sağlar ve toksinler atılır.

Kilo Vermek için Sirke Yeter mi ?

Elma Sirkesi ile hızlı kilo verilmeyecektir. Değişiklikler aşamalı, ancak kalıcı olacaktır. Sabırsızlanmayın ve biraz zaman tanıyın.

Ne kadar hızlı kilo aldığınız egzersiz, beslenme, stres ve genetik faktörler gibi diğer faktörlere de bağlıdır. 

Öncelikle, sağlıksız yağlardan, işlenmiş gıdalardan ve fast food’dan kaçının.

Haftada 5 kere biraz ılımlı Egzersiz yaparsanız metabolizmanıza yardımcı olacak ve metabolizma hızınızı artıracaksınız. En azından her gün 20 ila 40 dakika yürüyün.

Potasyum açısından zengin yiyecekleri (Muz, Patates, Avokado ve Ispanak) bol tüketin. Potasyum stres seviyenizi ve kan basıncınızı düşürür.

Şeker alımını azaltın, özellikle rafine şekerlerden uzak durun.