En İyi Gezi Blogları

Gezi Blogları gezmekten zevk alan veya bir şekilde çok gezen insanların kurdukları bir nevi “günlük” tarzı siteler. Bu Blogun sahipleri gezip gördüğü yerleri, tecrübelerini insanlarla paylaşırlar.

Özellikle de Dünya genelinde gezerek tecrübe ettiklerini insanlarla paylaşan Bloglar oldukça da ilgi görüyor. Birçok gezginin Blogu var ve kimisinin takipçi sayısı da oldukça fazla.

Bu Bloglarda gezerken tanışılan yerli halk ile gerçekleşen yakınlaşmalar, gözlemlenen farklı yaşam tarzları, gezilen şehrin tarihi, güncel fotolar okuyucularla paylaşılıyor.

Türkiye’de de birçok gezi Blogu var. Bunların birçoğu oldukça renkli ve gezilen yerler hakkında faydalı ve güncel bilgiler sağlıyor.

Bu yazımızda gezi meraklıları tarafından takip edilmesi faydalı 12 Blog ismi verip gördüğümüz en faydalı ve geniş Bloglardan biri olan kesfetsene.com‘u tanıtacağız.

Takip Edilebilir En İyi 12 Gezi Blogu

Benimlegez.com

Yolgunlukleri.net

Gezenanne.com

Leventisikli.com

Yoldaki.com

Drummerlizard.com

Rotasizseyyah.com

Oitheblog.com

Gezipgordum.com

Yolculukterapisi.com

Celebialper.com

Gezginyogini.com

Tüm bu Blog’larda gezginlerin tecrübelerini, önerilerini ve güncel bilgilerini takip edip seyahat konusunda tecrübelerinize eklemeler yapabilirsiniz.

Gelelim kesfetsene.com‘a.

 

 

Biz, Gezmek, keşfetmek ve paylaşmak… sloganı ile Bloglarını kuran iki dost Taflan ve Barış.

Bloglarında kendilerini “kişisel hayatlarımızda, seyahatlerimizde ve paylaştığımız anılardaki ortaklıklar yetmez gibi bir de Keşfetsene’yi kurduk, yayınladık, sizleri hayatımıza kattık. Bugün Türkiye’nin en çok ziyaret edilen kişisel seyahat bloguyuz ve %100 özgün ve güncel içerikle yayın yapmaya çalışıyoruz” tanıtıyor.

İkisi de beyaz yakalı, tam zamanlı çalışan iki genç olan Taflan ve Barış, Keşfetsene’de bütçesi olmadığını sanan gençlere “ekonomik seyahat rehberi” yayınlıyor, vakti olmadığını sanan beyaz yakalılara da “Dünya Senin Hadi Keşfetsene” diyerek yapabildiklerini anlatmaya çalışıyor.

2009’dan beri her fırsatta gezen ikili Türkiye’de 60’ı aşkın Şehri görmüşken 40’a yakın Ülkede 100’den fazla destinasyona ayak basmış.

Keşfetsene kurulduğu ilk yılda katıldığı 3 yarışmada 4 birincilik ödülü almış, katılmadığı yarışma ve derlemelerde de çeşitli ödüller kazanmış.

ALTIN ÖRÜMCEK / Turizm Seyahat – Halk
ALTIN ÖRÜMCEK / Blog – Halk
BUMERANG / En İyi Çıkış Yapan Blog
MOMONDO / En İyi Seyahat Blogu
TURKISH TIME / En Gözde 100 Startup ödüllerini alan Blogun halen çeyrek milyon aylık trafiği ve binlerce takipçisi bulunuyor.

Gezi meraklılarına kesinlikle tavsiye ettiğimiz güncel ve zengin içerikli bir Blog.