Günde 20 YouTube Abone Kazanma Yöntemi – 2020

Dünya’nın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, insanların sadece video paylaşarak eğlendiği bir platform olmaktan çıktı.

Günümüzde milyonlarca videonun paylaşıldığı sitede, aradığınız her türlü film, belgesel, şarkı, ilginç videolar, bilgilendirmeler de dahil her şeyi ücretsiz bulabiliyorsunuz.

Üstelik son yıllarda YouTube İş Ortaklığı denen bir prosedürle yükledikleri özgün videolarından para kazananların sayısı da gitgide artıyor.

Ayda 3.000 – 50.000 Tl para kazanan kanal sahipleri var. Bu rakamlar Yurtdışında milyonlarca abonesi olan kişilerde yılda milyon dolarlara kadar çıkabiliyor.

Herhangi bir konuda çektiği veya özgün videolarını yükleyerek para kazanan kişilere “YouTuber” deniyor.

YouTube Partner Program’a başvurarak siz de kanalınızdan para kazanabilirsiniz ama bunun için belli bazı şartlar var.

Öncelikle bu iş o kadar kolay değil, ciddi bir emek sarf etmeniz lazım.

Genellikle başarılı YouTuber’lar özgün ve orijinal konularda video çekerler. Siz de orjinal bir fikirle başlayın, örneğin yeni çıkan cep telefonlarını, en son moda giysileri, en iyi yiyecek- içecek mekanlarını vs değerlendirin, nasıl yapılır tarzı kanal açın vs.

Kararlı ve azimli olun, videolarınızda ilk başlarda izlenme sayısı düşük olabilir, moraliniz bozulmasın zamanla artacaktır.

Sürekli video yükleyin. Videolarınız insanlara birşeyler katmalı, değer üretmeli. İş olsun diye video yüklemeyin, eğitici, özgün ve kaliteli olmasına özen gösterin.

Mümkünse çok uzun olmasın, ideal süreler konulara göre değişse de ortalama 1-10 dk arasıdır.

Videolarınızın altına konu ile ilgili uzunca içerik yazısı ve tag yani anahtar kelimeler koymayı da ihmal etmeyin, böylece aramalarda sizin videonuz daha ön planda çıkabilecektir.

Abone edinmeye bakın, izleyicilerinizden abone olmalarını isteyin, videolarınızı sosyal medya hesaplarınızdan ve varsa sitenizden de paylaşın.

Nasıl kolayca abone sayısını artırabileceğinizi birazdan açıklayacağız.

Videolarınıza gelen yorumlar da önemli, size olan sorular varsa cevaplayın, böylece izleyicilerinizle sıkı bir ilişki içinde olursunuz. Kötü yorumları pek fazla önemsemeyin, şevkinizi kırabilir, ama haklı bir yorumsa gerekli düzenlemeleri de yapın.

Videolarınızı çekerken mutlaka tripod kullanın, sabitleyin ve görüntü kalitesi iyi videolar çekin. Telefonla çekiyorsanız telefonu dikey değil yatay tutun, böylece yanda karanlık band çıkmaz.

Videolarınızın sonuna da diğer videolarınızı işaret eden “End Screen“ler ve “Abone Ol” kutucukları koymayı da ihmal etmeyin.

YouTube Kanalınızdan Nasıl Para Kazanırsınız ?

Videolarınızdan para kazanmaya başlamadan önce Youtube hesabınızı monitize etmeniz gerekir. Bunu yapmak için “YouTube ortağı” olmanız gerekir.

Yani içeriklerinize Google’ın reklam yerleştirmesi için izin vermeniz gerekir.

Youtube Kanalınızdan Para Kazanmak İçin Kriterler – 2020

Eskiden YouTube kanalında video izlenme sayısı 10.000’i geçenler, eğer YouTube kurallarını ihlal etmedilerse onay alıp videolarından para kazanabiliyordu.

Ama Ocak 2018 de YouTube, Videolardan para kazanma yani reklam alma için yeni kriterler yayınladı.

Artık videolardan para kazanma hakkı kazanmak için en az 1.000 abone ve son 12 ayda en az 4.000 saat toplam izlenme şartı getirildi.

Görüldüğü üzere artık para kazanmak daha da zorlaştı ve YouTube bu yolla birçok  kalitesiz video içeriklerinden oluşmuş kanalları da bir nevi elimine etmek istiyor.

YouTube videolarınızdan para kazanmak istiyorsanız artık bu şartlara uyan, kaliteli ve özgün videolar yüklemeli ve bol bol abone kazanmalısınız.

Gelelim şu abone meselesine;

Günde 20 YouTube Abone Kazanma Yöntemi – 2020

Abone kazanmanız için 3 yol var;

1- Kanalınıza abone gelmesini beklemek.

Aslında en sağlıklı yol budur.

Eğer videolarınız kaliteli, özgün ve maksadına uygunsa (örneğin kanalınız eğlendirme amaçlı ise komik ve eğlenceli videolar, sağlık kanalınız varsa sağlıkla ilgili eğitici videolar vs) zaten yavaş yavaş da olsa abone sayınız artacaktır.

2- Facebook abone kasma gruplarına üye olup YouTube video linkinizi eklemek ve karşılıklı abone olmak.

Facebook’ta 20-50 bin üyesi olan YouTube abone kasma grupları var.

Bu yol ile gruplarda mesajlara, yorumlara linkinizi eklersiniz ve insanlardan ya abone olmalarını rica edersiniz yada karşılıklı abone olursunuz. Bu yol ile şansınıza göre günde 5-25 abone kazanabilirsiniz.

Bu yöntemin zorlukları ise sürekli Facebook bildirim mesajları gelmesi, size abone olanların “ben oldum, sende hemen ol yoksa çıkarım” tarzı sıkıştırmaları, aboneliklerini saklayanların abone olduğunu anlayamadığınız için siz de ona abone olmazsanız kişinin biraz sonra size olan aboneliğinden ayrılması şeklinde sayılabilir.

Gerçekten insanı yorar ama sonuçta abone kazandırır.

3- YouTube abone olma siteleri.

Size önereceğimiz en hızlı, uğraştırması az ve garantili yol budur. Bu yolla siteye girip üye oluyorsunuz ve seçtiğiniz ücretsiz pakete göre ister abonelik, ister beğeni, isterseniz de video izlenmesi kazanıyorsunuz.

Subpals, Ytpals ve Sonuker adlı siteler benzer mantıkla çalışır ve bu 3 siteden herhangi birine üye olup başlayabilirsiniz.

Biz örnek olarak Subpals sitesini anlatalım.

1- Siteye giriş yapın ve sağ üstten register deyip üye olun.

 

 

2- Register olurken YouTube kanal linkinizi yapıştırın ve login deyin.

 

 

3- Doğrulama için e-mail adresinizi yazın ve şifrenizi belirleyin.

4- Mailinize gelen doğrulama linkinden sonra login olup ücretsiz üyelik paketinizi seçin.

Biz 12 saatte 10 olmak üzere toplamda günde 20 abone kazandıran “starter” paketini tavsiye ediyoruz.

 

 

5- Aktivated’e bastığınızda toplamda ayrı bir popup içinde 40 video yu sırasıyla beğenecek ve beğenip abone olacaksınız ve confirm’e basacaksınız.

 

 

6-Tüm videoları beğenince ve/veya abone olunca aynı gün sizin kanalınıza da abone oluyorlar.

Toplamda 12 saat sonra bu işlemi bir kez daha yapabildiğinizden günde 20 abone kazanıyorsunuz.

Bu yöntemin güzel tarafı size abone olanlar aboneliklerinden ayrılmıyorlar, aksi takdirde site tarafından ban’lanıyorlar yani kimse bunu istemediğinden kalıcı ve gerçek aboneleriniz oluyor.

Bu yolla ayda 600 abone kazanabilirsiniz.