Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2020

Hosting seçimi en az Web Sitenizin içeriği kadar önemli. Bugüne kadar birçok yerli ve yabancı Host firmasıyla çalıştık. İngilizce içerikli sitelerimiz de oldu, 3 kez Hosting firmasının yetersizliği nedeniyle wordpress bazlı sitemiz çöktü.

Ne kadar özgün içerikli site içeriğiniz olursa olsun Host yani barındırma firması yeterince kaliteli, güvenilir ve dürüst değilse, teknik desteği zayıfsa, sundukları hizmet vasatsa emeğiniz boşa gider.

Onun için Hosting Seçimine çok dikkat edin.

Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler :

1- Host server hızı (CPU)

2-Teknik destek (24 saat teknik destek, canlı destek, e-mail desteği, telefon desteği ve ticket desteği)

3-Güvenlik

4-Fiyat

Uzatmadan Türkiye’de de birçok Hosting firmasıyla çalıştık ve bu saydığımız özellikleri karşılayan Turhost Firmasını tavsiye ederiz.

Son derece ciddi, sorunlara hızlı yanıt verip çözen ve güvenilir bir firma.

Yurtdışından ise Hostgator gerek üstte saydığımız kriterler gerekse özellikle fiyat bakımından diğerlerinden bir adım önde.

Bu firmayı biraz ayrıntılı inceleyelim ;

HostGator’un Geçmişi:

Amerika Houston merkezli HostGator 9 milyondan fazla alan adına ev sahipliği yapan en büyük web barındırıcılarından biri. Cisco ve Linux gibi teknolojik titanlarla ortaklıkları mevcut.

HostGator, Brent Oxley tarafından kurulmuş ve 2002 yılından beri varlığını sürdürüyor.

HOSTGATOR DERLEME VE BULGULAR:

VERİ                            SON 12 AY
ÇALIŞMA SÜRESİ:     % 99.98
ORT. YÜK SÜRESİ:     832 ms
ORT.FİYAT:                   3.95 $ / ay

HostGator, para iade garantisi ve yeni başlayanlar için kullanımı kolay bir arayüz de dahil olmak üzere aşağıdaki niteliklere sahip;

Yeterli Destek

HostGator telefon, canlı sohbet ve e-postayla 7/24 kolay destek sunuyor.

45 Gün Para İade Garantisi

İncelediğimiz web hostinglerin çoğunun standart 30 günlük para iadesi garantisi mevcutken HostGator, bir ila üç yıllık bir süreye girmeden önce sundukları şeyleri test etmek için fazladan bir iki hafta daha ekleyerek 45 güne iade garantisi veriyor.

 Gelişmiş Güvenlik

HostGator, mevcut web sitesi hizmetlerini ücretsiz olarak sunuyor. Otomatik veritabanı temizleme, otomatik kötücül yazılımdan arındırma ve web sitesini işlemek için ücretsiz bir SSL sertifikasından da yararlanabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Çok Kullanışlı

HostGator, yeni başlayanlar için çok kullanışlı bir arayüz sunuyor. Ayrıca, detaylı açıklamalar ve basit adım adım anlatım videoları, her fırsatta size yardımcı olacak sınırsız öğreticiler, SSS sayfaları ve belgeler de mevcut.

Yani kurulum ve yardımdan yana sıkıntınız olmaz.

Çalışma Süresi (Uptime) ve Hız

Bir web sitesi, yalnızca çalışırken, kararlı ve tutarlıysa etkilidir. Çalışma süresi yani kopmadan yayında kalma olan uptime süresi çok önemli.

HostGator, firma ortalamalarının üzerinde olan % 99.98 çalışma süresine ulaşmayı başarmış.

Yani siteniz kağnı gibi ilerliyor ve tembel hayvan gibi açılıyorsa çöpe atın gitsin. Google otomatikman sizi arkalara sepetleyecektir.

HostGator, son on iki ay boyunca ortalama 832 ms ile 985 ms arası bir açılma hızıyla kalitesini kanıtlamış bir firma.

Kayıt Kolaylığı

Kolay kayıt işlemi mevcut ve ödeme Şekilleri olarak Kredi Kartı ve PayPal bulunuyor.

Uygulamaların ve CMS’lerin Kurulumu (WordPress, Joomla, vb.)

Popüler uygulamalar ve CMS’leri birkaç adımda QuickInstall‘ı kullanarak kolayca yüklemenizi sağlarlar.

Özetle yurtdışından bir firma istiyorsanız kalite ve güvenilirliğiyle, fiyat avantajıyla Hostgator’u rahatlıkla seçebilirsiniz.

Türkiye’den ise Sadecehosting ve Güzel Hosting firmalarından uzak durmanızı tavsiye ederiz. Gerek hizmet, gerekse Uptime olarak oldukça başarısızlar.