İnstagram’da En Çok Takipçisi Olanlar – 2018

İnstagram, son 8 yılda artık elimizden düşüremediğimiz akıllı telefonlarla birlikte hayatımıza girmiş ve artık bu mecranın kralı olan Facebook‘a bile kafa tutmaya başlamış en önemli sosyal medya platformlarının başında geliyor.

Facebook’ta gerek video, gerek yazı, gerekse fotoğraf paylaşabiliyorken, İnstagram’da ise sadece fotoğraf paylaşılıyor ve belkide bu sade özelliğiyle artık iyice keşmekeş olmaya başlayan Facebook’tan sıkılan ve daha fazla görsellik isteyenlerin tercih ettiği platform haline geldi.

2018 yılı Ocak ayında, Dünya’ca ünlü statistica.com verilerine göre, sosyal medya platformlarının kralı hala Facebook. Sitenin 1 milyar abonesi ve aylık 2.2 milyar aktif kullanıcısı mevcut.

Facebook’u sırasıyla YouTube, WhatsApp, WeChat, QQ ve 800 milyon aylık aktif kullanıcısı ile İnstagram izliyor.

Malum İnstagram’da dilediğiniz kadar fotoğraf paylaşabiliyorsunuz. 2010 yılında Mike Krieger ve Kevin Systrom adlı iki girişimci tarafından ilk olarak iPhone için geliştirilen İnstagram, daha sonra Android işletim sistemine sahip cihazlarda da kullanılmaya başlandı.

Şu anda Dünya ve Türkiye’de en fazla kullanılan platformlardan İnstagram ile özel anlarınızı ve hatıralarınızı arkadaşlarınız ve çevrenizle paylaşma imkanı buluyorsunuz.

Diğer sosyal ağlar gibi İnstagram’da da başkalarını takip edip edilebiliyorsunuz.

Son yıllarda kişilere ek olarak büyük markalar da bu platformu reklamları için aktif olarak kullanmaya başladı.

Fotoğraflar üzerinde filtre ve efekt gibi uygulamalar da yapabildiğiniz  instagram haliyle daha çok gençler arasında popüler.

Fotoğrafların altına eklenen etiket veya hashtag’lar sayesinde daha fazla kullanıcıya ulaşmak da mümkün.

Son dönemlerde gittikçe yaygınlaşan İnstagram butikleri sayesinde evde, oturduğunuz yerde, istediğiniz kıyafeti beğenip satın da alabiliyorsunuz. Yani bu platformdan para kazanmak da mümkün.

“Eee, artık şu listeye geçelim ! dediğinizi duyar gibiyim. O halde fazla uzatmadan Dünya’da ve Türkiye’de İnstagram’da en çok kimin takipçisi var, başka bir deyişle İnstagram’ın Kralı kim ? ona bakalım.

Dünya Genelinde İnstagram’da En Çok Takipçisi Olanlar  – 2018

 

1- Selena Gomez – 132 milyon

2- Cristiano Ronaldo – 118 milyon

3- Ariana Grande – 116 milyon

4- Beyonce – 110 milyon

5- Kim Kardashian -106 milyon

6- Taylor Swift – 105 milyon

7- Kylie Jenner – 101 milyon

8- Dwayne Johnson/The Rock – 98 milyon

9- Justin Bieber – 95.8 milyon

Listeye bakınca müzik, film ve futbol Dünya’sının starlarını ilk sıralarda görüyoruz. Bu listede belkide en şaşırtıcı olan Dwayne Johnson, bu kaslı Hollywood starı her anını paylaşıyor, haşarı çocuk Justin Bieber’da günlük fotoğraflarını hayranlarından esirgemeyerek ilk 10’da kendine yer bulmuş.

Gelelim ülkemizdeki duruma…

Bakalım bizde kim daha çok fotoğraf paylaşıyor ve takip ediliyor. Şarkıcılar mı, Futbolcular mı yoksa Sosyal Medya Fenomenleri mi ?..

Türkiye Genelinde İnstagram’da En Çok Takipçisi Olanlar  – 2018

1- Nusret – 11.6 milyon

2- Burak Özçivit – 10.9 milyon

3- Murat Boz – 8 milyon

4- Hande Erçel – 7.5 milyon

5- Fahriye Evcen – 7.1 milyon

6- Arda Turan – 6.9 milyon

7- Serenay Sarıkaya – 6.5 milyon

8- Hadise – 6.4 milyon

9- Neslihan Atagül – 6.1 milyon

10- Demet Akalın – 3.4 milyon

Görüldüğü gibi özellikle yaptığı malum bilek hareketiyle Sosyal Medya Fenomeni olan ve Et Kralı Nusret, Burak Özçivit’in tahtını devirerek Türkiye’de İnstagram’ın kralı oldu.

Türkiye’de durum bu.

Bakalım bu listede ileride daha ne gibi değişiklikler olacak…

“İnstagram’da En Çok Takipçisi Olanlar” Videosu;

 

 

 

Bir Cevap Yazın

error: Oops. iceriklerimiz okuman icindir, kopyalaman icin degil !
%d blogcu bunu beğendi: