Taş Duvarlı Gece Lambalı Maket Dağ Evi

Hobi edinmek stres atmanın, mutlu olmanın basit ama güzel bir yolu. Özellikle el işleri ile yapılan hobiler bir başka güzel. Mesela resim yapmak,ebru ile uğraşmak,koleksiyon yapmak, çiçek yetiştirmek..vs. Ben özellikle  doğa yürüyüşleri ve tam bir hobi olmasa da bilardo oynamayı seviyorum. Kafayı dağıtmanın iyi bir yolu tavsiye ederim.

El işleri üzerine biraz merakım ve naçizhane kendimce yeteneğim de var. Mesela kendi evimin duvar kağıdını ben kaplamıştım. Köpükten şelale yapmıştım. Çam ağacı kabuklarından gece lambası yapmıştım vs.. Sizlere de özellikle günümüz stres yüzyılı malum, bu tür kendinizi meşgul edecek hobiler edinmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Gelelim son icraatıma 🙂 . Bir gün pinterest’te yurtdışı kaynaklı bir makalede tamamen taştan yapılmış maket bir ev gördüm ve çok hoşuma gitti. Ben de doğa düşkünü olduğumdan bunu modifiye edip odun ve kozalak yardımıyla bir dağ evi yapmayı ve içine lamba koyup gece lambası olarak kullanmayı planladım.

Gerekli Malzemeler :

Tamamen doğaldı. Doğal görünüm için deniz kenarından tuzlu suyla rengi gitmiş odunlar topladım. Yaklaşık 10 adet kozalak ve yine deniz kenarından toplanmış düz taşlar.

Nasıl Yaptım :

Önce evlu için bir büyük karton,sonra üzerine ev için kare şeklinde bir karton. Bunları silikon tabancası ile yapıştırdım. Lamba ise oldukça basit. Bir adet soketli lamba kablosu ve 30 watt ampülü kartonun içinde evin içine girecek şekilde yerleştirdim. Evin kenarlarını yine silikon tabancası ile taşlarla kapladım. Kartondan çatı ekledim ve üzerini doğal çatı görünümü için kozalak yaprakları ile kapladım. Çatının ön ve arkasını doğal odun parçaları ile kapattım. Yine odunlarla bir kapı ve çit yaptım. Avluyu da kozalak parçaları ve tozlarla doldurdum.  İşim bittiğinde ortaya bu doğal ve sevimli dağ evi çıktı. Gece lambası ile onu izlemek ayrı bir güzellik. Karar sizin…

 

Video için TIKLAYIN

 

Bir Cevap Yazın

error: Oops. iceriklerimiz okuman icindir, kopyalaman icin degil !
%d blogcu bunu beğendi: