YouTube’da En Çok İzlenen Video Hangisi ? -2020

Dünya‘nın En Büyük Video Paylaşım Sitesi olan YouTube, artık ilk yıllarında olduğu gibi sadece bireysel amatör videoların paylaşıldığı bir platform olmanın çok ötesinde.

YouTube ‘da artık dev şirketler, futbolcular, sanatçılar, aktörler ve sporcular da gerek bireysel gerekse iş amaçlı video paylaşımlarında bulunuyorlar.

Videolara yorum yapılabilmesi ile de Twitter, Facebook veya İnstagram gibi kullanılabilen bir sosyal mecra oldu.

YouTube’da videolarına reklam koyup oldukça iyi paralar kazanan “YouTuber”‘lar bile var. Hatta viral olmuş yani kısa zamanda büyük kitleler tarafından izlenmiş videolara reklam konmuşsa buralardan da ciddi paralar kazanılabiliyor.

Peki 2020 yılı itibarı ile “Dünya Genelinde YouTube’da En Çok İzlenen Video” Hangisi ?

Sondan başlayarak gidelim.

İlk 3 video’da bir şarkı video’su.

3- Wiz Khalifa – “See You Again” ft.Charlie Puth 

1987 doğumlu, Amerika’lı Rap yıldızı Wiz Khalifa, Atlantic şirketinde iken çıkardığı ilk single “Black and Yellow” ile Billboard Hot 100 listesinde bir numara oldu ve Dünya çapında tanındı.

Hızlı ve Öfkeli serisine yaptığı müziklerle büyük yükselişe geçen şarkıcının, 1991 doğumlu Charles Otto “Charlie” Puth ile birlikte Hızlı ve Öfkeli 7 filmi için yaptığı “See You Again” şarkısı halen YouTube’da 4.3 milyar kişi tarafından dinlenmiş.

Film müziği böyle ise filmi zaten siz tahmin edin.

Bu meşhur müziği “ben de dinleyeyim” diyenler buraya buyursun.

2- Ed SHEERAN – “Shape Of You”

1991 doğumlu İngiliz şarkıcı Edward Christopher Sheeran, 2017’de yayınlanan single’ı, ”Shape of You” ile İngiltere, Avustralya ve Almanya’yı da içeren bir çok ülkede listelere ilk 2 numaradan giriş yaparak rekor kırdı.

Aynı zamanda Amerika’da “Top 10’a 2 şarkısı ile giriş yapan ilk sanatçı” dır.

YouTube’da Dünya nüfusunun neredeyse yarısı olan 4.5 milyar kişi tarafından dinlenmiş şarkısı.

Bize sorarsanız bir İnna‘nın “I Wanted You” şarkısının yarısı kadar da güzel olmayan bir şarkı ama demek ki millet öyle düşünmüyor.

Buradan dinleyebilirsiniz.

Ve gelelim 1 numaraya.

İşte 2020 yılında “YouTube’da En Çok Dinlenen Şarkı”;

 

 

1- Luis Fonsi – “Despacito” ft. Daddy Yankee

1978 doğumlu Porto Riko’lu Luis Alfonso Rodríguez López-Cepero yani kısaca Luis Fonsi, 2017 yılında piyasaya çıkan Daddy Yankee ile ortak çalışması “Despacito” ile müzik listelerinde bir numaraya oturdu.

2017 yılına kadar 15 albüm çıkaran Luis Fonsi, tam manasıyla balığı “Despacito” şarkısıyla yakalamış oldu.

Meşhur Macarena şarkısının 1996 da kırdığı rekoru fazlasıyla geçen 2. ispanyol sözlü şarkı olan Despacito, “yavaşça” demek.

 

“Despacito’nun başarısı için sana teşekkür ederim YouTube” diyen Daddy, “Platformun sahip olduğu etkiyi tanıyorum. Müzik endüstrisi değişti. Müzik kuralları değişti. YouTube’un büyük bir sorumluluğu var ve ben onu tanıyorum. Rekoru kırmak çok büyük bir şey ve başkalarına da aynı şeyi yapmaya ilham vermekten mutluluk duyuyorum.” şeklinde konuştu.

YouTube’da 2020 yılı itibarıyla 6.59 milyar kişi bu şarkıyı dinlemiş.

Buradan dinleyebilirsiniz.